Jak oszczędzić na zakupach czyli nie daj się „zrobić w promocję”.

Słowa „Promocja” czy „Wyprzedaż” elektryzują wielu maniaków zakupów czy to internetowych czy w sklepach stacjonarnych. Rzeczywiście na promocjach często możemy kupić różne produkty w niższych cenach, zdarza się jednak że te pojęcia są wykorzystywane przez sprzedawców w celu zwiększenia obrotów, niekoniecznie z korzyścią dla klienta. Poniżej znajdziecie kilka porad jak rozsądnie kupować na promocjach i na co zwrócić szczególną uwagę.

Jak kupować na promocjach

  • Po pierwsze nie spieszmy się i nie podejmujmy pochopnych decyzji. Jeśli widzisz produkt oznaczony jako promocja, sprawdź czy w innych sklepach jest on rzeczywiście droższy i jaka jest różnica. Kupując w sklepiej stacjonarnym ceny możesz teraz sprawdzić bardzo prosto korzystając chociażby ze smartfona. Warto też przy okazji porównać ceny danego produktu z ofertą sklepów internetowych.
  • Korzystaj z wyprzedaży posezonowych, wybór może być na nich mniejszy jednak wtedy można kupić pewne produkty w niskich cenach. Na przykład narzędzia ogrodowe warto kupić zimą, sprzęt narciarski wiosną i latem itd. Są też specjalne okazje jak na przykład Black Friday, czyli ostatni piątek listopada, w którym bardzo wiele sklepów internetowych i stacjonarnych przygotowuje atrakcyjne promocje. To „święto” przywędrowało do nas zza Oceanu, ze Stanów Zjednoczonych i z roku na rok jest coraz popularniejsze również w Polsce.
  • Wybierając się na dużą wyprzedaż, na przykład do centrum handlowego, warto z góry założyć sobie budżet jaki chcemy przeznaczyć na zakupy. Kupując pojedyncze przecenione rzeczy może nam się wydawać, że jest tak tanio jednak w szale zakupów zbiorczy rachunek może okazać się o wiele wyższy niż zakładaliśmy.
  • Pomyśl czy naprawdę potrzebujesz tego co wpadło Ci w oko. Często kupujemy coś na zasadzie „bo jest tanie”, jeśli chcesz kupić coś głównie ze względu na niską cenę to zastanów się czy rzeczywiście będziesz tego używać.
  • Jeśli korzystasz z promocji kupując usługę, dokładnie zapoznaj się Regulaminem usługi, który powinien być zawsze dostępny dla klientów. Nie opieraj się na tym co mówi Ci sprzedawca, sprawdź wszystkie zapisy, które budzą Twoje wątpliwości.
Podobne poradniki

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>