Jak zaoszczędzić na pożyczkach krótkoterminowych?

money-661584_1280

Szybkie pożyczki czy jak nazywa je wiele osób „chwilówki” to krótkoterminowe, pożyczki gotówkowe, które udzielane są przez parabanki i inne podobne instytucje. Pożyczkę taka może wziąć praktycznie każdy, a podstawowym warunkiem jest ukończenie 18 roku życia i posiadanie dowodu osobistego. Łatwy dostęp i szybkość z jaką możemy otrzymać gotówkę to podstawowe zalety chwilówek. Z drugiej strony jednak każdy pożyczkobiorca musi pamiętać o kilku rzeczach. Parabanki i firmy udzielając szybkich pożyczek nie podlegają nadzorowi Komisji Finansowej, w związku z czym za każdym razem musimy dokładnie przestudiować umowę przy zawieraniu pożyczki. Liczyć się musimy również z dużo wyższym, niż w przypadku banków oprocentowanie, które będzie szczególnie dotkliwe w przypadku spóźnienia się z ratą.

Jeśli jednak sytuacja życiowa zmusiła nas do wzięcia tego rodzaju pożyczki to warto pamiętać o kilku sposobach, które mogą pozwolić nam na uniknięcie części opłat i kosztów.

Pierwszy sposób może wydać Wam się banalny i oczywisty ale jest on najważniejszy! Bardzo dokładnie przeczytaj umowę i upewnij się, że rozumiesz wszystkie jej zapisy. Niektóre nieuczciwe firmy mogą próbować przemycić w umowie ukryte koszty.

Po drugi rozważ rezygnację z tak zwanej „obsługi domowej”. W praktyce oznacza to zwykle wzięcie pożyczki przez internet, w specjalizujących się w tego rodzaju działalności większych i znanych firmach. Dzięki temu, że zarówno udzielenie pożyczki i jak i spłaty odbywają się poprzez przelewy internetowe firma ponosi dużo mniejsze koszty co wiąże się z tym, że swoje usługi może oferować taniej.

Warto także rozejrzeć się za promocjami w największych firmach udzielających chwilówek przez internet. Możecie znaleźć nawet oferty, w których pierwszą pożyczkę otrzymacie bez żadnego oprocentowania i jeśli spłacicie ją w terminie to nie zapłacicie ani złotówki więcej. Warto także skorzystać z porównywarek chwilówek czy też serwisów śledzących najnowsze oferty z tej branży jak na przykład exprescredit.pl

Fotografia:

Pixabay.com

Podobne poradniki

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>