Jak zaoszczędzić na weselu?

Organizacja wesela to bardzo duży wydatek, szczególnie dla Młodej Pary, która zaczyna wspólne życie. Nie dość, że organizacja tak dużego przedsięwzięcia jest sama w sobie stresująca to koszty ślubu i wesela mogą nas przyprawić o pierwsze siwe włosy na głowie. Poniżej znajdziecie kilka prostych porad mówiących o tym w jaki sposób można zaoszczędzić na weselu i ślubie. Nie są to może jakieś rewolucyjne porady ale myślę, że warto rzucić na nie okiem zanim zabierzecie się za organizację przyjęcia weselnego.

  • Suknia ślubna to tylko jeden z całkiem sporych wydatków, które czekają nas przed ślubem i weselem. O sukni ślubnej warto pomyśleć z pewnym wyprzedzeniem i spróbować znaleźć coś na wyprzedażach. Wyprzedaże sukni ślubnych odbywają się tradycyjnie w sierpniu i styczniu. Suknie ślubne można wtedy kupić nawet z 50% rabatem. Dobrym pomysłem jest również znalezienie wymarzonej sukni, a następnie zlecenie uszycie takiego fasonu specjalizującej się w sukniach ślubnych krawcowej. Będzie to dużo tańszy, a do projektu możemy dodatkowo wprowadzić wymyślone przez nas zmiany.
  • DJ zamiast zespołu muzycznego to kolejny sposób na zaoszczędzenie nawet kilku tysięcy złotych. Nie da się też ukryć, że DJ może mieć dużo szerszy repertuar niż niejeden zespół muzyczny. Przykładowy koszt wynajęciu zespołu muzycznego to od 3 do 6 tysięcy złotych natomiast DJ będzie nas kosztował średnio od 1 do 2,5 tysiąca.
  • Zaproszenia – zamiast spersonalizowanych zaproszeń, drukowanych na zamówienie możecie wybrać dużo tańsze gotowe zaproszenia, które uzupełnia się pismem odręcznym. Jeśli wyprawiacie małe, kameralne wesele na kilkanaście czy kilkadziesiąt osób możecie sami przygotować zaproszenia. Wiele pomysłów na zaproszenia DIY znajdziecie w sieci.
  • Sala i catering to elementy, które pochłoną chyba największą część naszego weselnego budżetu. Również w tym przypadku możemy spróbować zaoszczędzić. Po pierwsze możecie zdecydować się na wesele poza sezonem. Od października do kwietnia ceny sal powinny być niższe niż w pozostałych miesiącach, a właściciele mogą nieco bardziej skłonni do negocjacji. Kolejny oczywisty sposób na zaoszczędzenie to okrojenie naszej listy gości. Pamiętajcie, że to Wasz dzień i powinniście zaprosić tych ludzi, na których obecności Wam zależy, a nie tych których „wypada”. Mniejsze wesele to oczywiście mniejszy wydatek, a dodatkowo takie kameralne przyjęcia mogą mieć niesamowity klimat.
  • Również na weselnym torcie można czasem zaoszczędzić kilka złotych. Jeśli urządzasz mniejsze wesele możesz zamówić tort w cukierni nie mówiąc, że jest to tort na wesele. Taki tort możesz później samemu ozdobić na przykład świeżymi kwiatami lub kupionymi przez internet ozdobami. Zdecydowanie odradzamy jednak pieczenia tortu samemu chyba, że macie na tym polu duże doświadczenie.
  • Zastanówcie się dobrze czy warto wynajmować fotografa na całe przyjęcie. Może to kosztować nawet 3 – 3,5 tysiąca złotych, a goście niekoniecznie mogą swobodnie bawić się widząc obiektyw. Warto wynająć fotografa na uroczystość w kościele czy urzędzie i na początek samego wesela. O sfotografowanie późniejszej części imprezy możemy poprosić kogoś ze znajomych lub rodziny, kto interesuje się fotografią.

Fotografia:
Pixabay.com

Podobne poradniki

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>