Jak zaoszczędzić na zakupie walut?

Rynek walutowy przeżył w Polsce prawdziwą rewolucję, kilka lat temu, kiedy zmianie uległy przepisy dotyczące samodzielnego zakupu walut, przez osoby spłacające kredyt w obcej walucie. Kredytobiorcy, którzy wcześniej zdani byli na bankowe spready mogli dokonać samodzielnego zakupu waluty, w dowolnie wybranym przez siebie miejscu. Jednym z efektów tej zmiany było powstanie wielu kantorów internetowych, które oferują zwykle kurs dużo bardziej atrakcyjny niż banki.

Jak kupić walutę online bez konta walutowego?

Kupując franki szwajcarskie czy inną walutę online najczęściej musimy posiadać konto walutowe. Takie konto jest zwykle płatne i nawet jeśli jest to kilka złotych miesięcznie to mnożąc to przez liczbę miesięcy, przez które będziemy spłacać kredyt, daje nam to sporą sumę, którą tak naprawdę możemy zaoszczędzić. Istnieje bowiem na rynku kantor internetowy, w którym możemy dokonać zakupu waluty nie posiadając konta walutowego w banku. Kantor ten oferuje dosyć innowacyjną usługę tak zwanego Portfela Walutowego. Możemy go założyć całkowicie za darmo, bez żadnych opłat aktywacyjnych na stronie Rkantor.com. Portfel taki zasilamy dowolną kwotą, którą możemy później spożytkować na zakup walut.

Jak jednak wypłacić walutę z kantoru bez konta walutowego?

Za wspomnianym wyżej Rkantor stoi jedna z największych marek rynku finansowego, Raiffeisen POLBANK. Ta grupa finansowa to ponad 140 lat doświadczenia i prawie 900 mln EURO kapitału. Gwarantuje to bezpieczeństwo transakcji dokonywanych za pomocą Rkantor, a także możliwość wypłaty zakupionych walut w oddziałach Raiffeisen lub bankomatach. Obecnie walutę z Portfela Internetowego możecie wypłacać w 259 oddziałach banku na terenie całego kraju lub w 6500 wybranych bankomatach, za pomocą kodu SMS. Oczywiście działają również tradycyjne wypłaty na konto.

Dzięki wsparciu dużej grupy finansowej oferta kantoru Rkantor.com jest jedną z ciekawszych i bardziej atrakcyjnych nie tylko dla osób kupujących walutę, na spłatę kredytu.

Podobne poradniki

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>