Kantor on-line: ile można zaoszczędzić wymieniając w nim pieniądze?

O tym, że kantory on-line to możliwość zaoszczędzenia czasu i pieniędzy przekonało się już wielu Polaków, którzy zdecydowali się wymienić walutę właśnie w ten sposób. Do kantorów internetowych przekonuje naprawdę wiele, ale przede wszystkim realne zyski na każdej transakcji. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, jak to rzeczywiście wygląda i ile można zaoszczędzić na skorzystaniu z kantoru on-line.

Dlaczego kantory on-line są tak popularne?

Od kiedy na polskiej mapie usług finansowych pojawiły się kantory online, z miejsca zyskały na popularności. – Przekonuje do nich przede wszystkim szybkość transakcji, bezpieczeństwo oraz korzystniejsze warunki niż te, które oferują kantory tradycyjne. Przede wszystkim rozwiązania te to możliwość wymiany po dużo lepszym kursie, niski spread walutowy i możliwość negocjowania cen. Szczególnie ta ostatnia jest niezwykle ważna dla firm, które wymieniają duże kwoty i potrzebują korzystnych warunków. O opłacalności wymiany walut w kantorze internetowym decyduje również możliwość dopasowania oferty idealnie do naszych potrzeb, a te – jak wiemy – bywają różne – mówi przedstawiciel kantoru on-line waluteo.pl.

Ile można zaoszczędzić na wymianie walut w kantorze on-line?

Na to pytanie niestety nie ma jednej odpowiedzi. Kantory internetowe oferują bowiem najróżniejsze warunki i to przecież od nich zależeć będzie suma naszych oszczędności. By je jednak obliczyć nie trzeba przystępować do transakcji, ale skorzystać z kalkulatora, który powinien znaleźć się na stronie dobrego kantoru. Posiłkując się tym, jaki znajduje się na waluteo.pl możemy w ciągu kilku sekund obliczyć, że próbując kupić 500 Euro w tym kantorze zapłacimy 2126,00 zł, podczas gdy w banku kwota ta wynosiłaby 2247,90 zł. Wniosek jest prosty: na tej transakcji zaoszczędzimy 121,90 zł w stosunku do warunków, jakie zaproponowałby nam bank. Kantor internetowy jest zatem rozwiązaniem opłacalnym.

W świecie, gdzie każdy z nas szuka realnych oszczędności kantoru internetowe są doskonałym rozwiązaniem. To wygoda, szybkość realizacji transakcji, bezpieczeństwo i dużo lepsze warunki niż w banku czy kantorze stacjonarnym. Nic zatem dziwnego, że z miesiąca na miesiąc przybywa osób decydujących się na to rozwiązanie.

Podobne poradniki

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>